Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Jak PEPOUŠovo vlnobití funguje? Již čtyři roky…

… se schází otevřena komunita učitelů různých stupňů vzdělávání, aby se podělili o své zkušenosti, představy a domněnky. Pátou sezónu bychom rádi opět mezi sebou uvítali nové aktivní diskutující – a proto jsme se rozhodli o svých aktivitách informovat prostřednictvím tohoto blogu.

Vlnobití nabízí…

… 45 minut online diskuze na zvolené téma se zaměřením na školní praxi. Téma vlnobití volíme vždy týden předem prostřednictvím volně přístupného hlasování, takže každý zájemce o diskuzi může ovlivnit téma, kterému pak bude vlnobití věnováno.

Diskuze probíhají vždy pouze v přátelském duchu. Určitě je to zajištěno již dobrovolností účasti a cílem našeho povídání – chceme se podělit o své zkušenosti a získat nové znalosti[1].

Pátým rokem…

… chceme pokračovat v setkáváních. Proč? Protože…

  • je stále o čem diskutovat – a i když některá témata čas od času zopakujeme, různí účastníci a časový odstup zaručují, že něco bude zase jinak nebo zcela nové;
  • nás to obohacuje nejen v oblasti znalostí, ale také cítíme vzájemnou oporu, což je dobrá prevence syndromu vyhoření;
  • šíře témat a struktura vlnobití umožňuje všem účastníkům diskuze zapojit se aktivně, ať už jako tazatel, nebo jako „moudrý starší“;
  • … (díky za doplňující komentáře)

Jestli vás vlnobití zaujalo…

… pročíst diskuze z předchozích ročníků nebo pečlivě sledovat tento blog. Budeme zde uvádět ukázky z našich diskuzí a současně vás  vyzývat k hlasování o nových tématech. Současně tak budete mít možnost se podle svých časových možností a zájmu zapojit do samotné online diskuze.

PS: Pro ty, kteří ještě nevědí, tak PEPOUŠ je zkratka PEdagog POstižený Učitelským Šílenstvím :)

Zdroje:

[1] HUBLOVÁ, Pavlína. Konektivismus v praxi aneb Vlníme se podle PEPOUŠe. Metodický portál: Články [online]. 21. 03. 2011, [cit. 2014-06-26]. Dostupný z WWW: <http://spomocnik.rvp.cz/clanek/11311/KONEKTIVISMUS-V-PRAXI-ANEB-VLNIME-SE-PODLE-PEPOUSE.html>. ISSN 1802-4785.


    hodnotili 2 uživatelé

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Co vás vedlo ke snížení časové dotace? Zjistila jsem, že původně byla vlnobití celých 60 minut, nyní jsou už jen 45 minut? Byl obsah tématu taky rychle vyčerpán? Nebo byli vyčerpáni účastníci? ;)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.